Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

PKS Koszalin, czyli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koszalinie

PKS Koszalin - Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koszalinie

Komunikacja autobusowa PKS cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Z racji tego, że Koszalin jest położony blisko wybrzeża, wiele osób właśnie ten środek lokomocji wybiera aby dotrzeć na wakacyjny wypoczynek nad morze. Przedsiebiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowe, które świadczy usługi z zakresu transportu publicznego, posiada swój oddział również w Koszalinie. Gdzie znajduje się siedziba spółki PKS Koszalin? Gdzie jest zlokalizowany dworzec PKS w Koszalinie? Jak wygląda rozkład połączeń? Gdzie kupić bilet na autobus PKS w Koszalinie? Dokąd można dojechać autobusem z Koszalina? Sprawdzamy!

Dworzec PKS w Koszalinie – gdzie jest zlokalizowany?

Dworzec PKS w Koszalinie znajduje się przy ulicy Zwycięstwa 1 w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego PKP. Koszaliński dworzec autobusowy jest położony tuż przy skrzyżowaniu głównej arterii miasta, ulicy Zwycięstwa, z Aleją Armii Krajowej i ulicą Krakusa i Wandy. Dworzec PKS znajduję się na wysokości galerii Kosmos, po przeciwnej stronie ulicy. Przejeżdżając w jego pobliżu Aleją Armii Krajowej, może być jednak niewidoczny, gdyż przysłaniają go liczne banery reklamowe. Na miejscu znajduje się poczekalnia dla pasażerów oraz kasa biletowa. Odwożąc kogoś na dworzec autobusowy, warto zaparkować na bezpłatnym parkingu znajdującym się pomiędzy pasami jezdni na alei Armii Krajowej.

Koszalin - Bóg mnie kocha - reklama
Reklamy przed dworcem PKS w Koszalinie

Przewoźnicy autobusowi korzystający z dworca PKS w Koszalinie

Lista przewoźników korzystających z dworca autobusowego PKS w Koszalinie jest bardzo długa. Poza autobusami PKS Koszalin, z dworca odjeżdżają autobusy FlixBus, InterGlobus, Maro Tur, Telesfor Transport Osobowo, Witkowski-Travel oraz Darłowskiego Przedsiębiorstwa Przewozowego. Siatka połączeń uwzględnia również przewozy autobusami PKS Bytów, PKS Wałcz oraz PKS Złocieniec. Ponadto w okolicach dworca zatrzymują się busy prywatnych przewoźników lokalnych, które umożliwiają m.in. dojazd z Koszalina do Mielna i innych miejscowości nadmorskich. W pobliżu znajduje się również przystanek MZK Koszalin.

Zobacz także:  Jakość powietrza w Koszalinie - aktualny poziom zanieczyszczeń i smogu

Dokąd można dojechać autobusem PKS z Koszalina?

Z dworca autobusowego pekaes w Koszalinie można dojechać praktycznie do miejscowości położonych nawet w najdalszych częściach Polski. Siatka połączeń obejmuje m.in. autobusy dowożące pasażerów bezpośrednio z Koszalina do Poznania, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Gdańska, Słupska, Krakowa, czy też Nowego Targu. Siatki połączeń wielu przewoźników, np. FlixBus są tak skonstruowane, że do wielu miejscowości, do których nie można dotrzeć bezpośrednio, można dojechać z przesiadką. W ten sposób można na przykład wybrać się autobusem na wycieczkę do Warszawy.

Rozkład jazdy PKS Koszalin

Rozkład jazdy PKS Koszalin jest dostępny na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa autobusowego. Można go znaleźć pod adresem pkskoszalin.pl. Rozkład odjazdów i przyjazdów można pobrać w formie PDF dla każdego z przystanków obsługiwanych przez przewoźnika. W serwisie jest ponadto dostępna wyszukiwarka połączeń. Po podaniu miejsca odjazdu i przyjazdu, a także wyboru daty i godziny podróży, można zobaczyć listę dostępnych połączeń.

Gdzie kupić bilety na autobusy PKS w Koszalinie?

Bilety na autobusy PKS Koszalin można nabyć na kilka sposobów. Można je kupić bezpośrednio w kasie znajdującej się na koszalińskim dworcu pekaes lub też korzystając z opcji zakupu online. Strona internetowa koszalińskiego przewoźnika umożliwia zakup biletów poprzez wyszukiwarkę połączeń. Bilety mogą być przesłane na wskazany adres e-mail lub w formie SMS. Wygodnym sposobem na zakup biletu na autobusy odjeżdżające z dworca PKS w Koszalinie jest skorzystanie z serwisu e-podroznik.pl.

Wynajem autobusów PKS w Koszalinie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koszalinie oferuje również usługi najmu autobusów i autokarów turystycznych. Flota pojazdów składa się z autobusów o różnej pojemności, a PKS oferuje transport zarówno krajowy, jak i zagraniczny. Z wynajmu autobusów chętnie korzystają zarówno szkoły, jak i biura podróży organizujące wycieczki dla swoich klientów.

Jeśli szukasz artykułów o podobnej tematyce, znajdziesz je w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu. W jednej z wcześniejszych publikacji przedstawiamy m.in. Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie. Poruszamy również inne tematy, ciekawe zarówno dla mieszkańców Koszalina, jak i turystów.

Zobacz także:  Testy na koronawirusa w Koszalinie - gdzie można wykonać test na COVID?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl