Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Najlepsze plaże w okolicach Koszalina – gdzie warto wybrać się nad morze?

Plaża w Łazach koło Koszalina

Centrum Koszalina jest oddalone około 10 kilometrów w linii prostej od Morza Bałtyckiego. Z Koszalina nad morze można dojechać samochodem zaledwie w ciągu kilkunastu minut. Ponadto liczne ścieżki rowerowe, komunikacja miejska, a nawet statek kursujący po jeziorze Jamno sprawia, że w cieplejsze dni nadmorskie miejscowości odwiedza wielu mieszkańców naszego miasta. Sprawdź, na które plaże w okolicach Koszalina warto się wybrać w słoneczny dzień!

Unieście (Mielno)

Odległość: ok. 17 km

Plaża w Unieściu jest czysta, szeroka, a w sezonie znacznie mniej zatłoczona, niż ta przy deptaku w Mielnie. W niektórych miejscach plaża ma ponad 40 metrów szerokości i jest znacznie szersza, niż ta znajdująca się w centralnej części Mielna. W okresie letnim Unieście jako bazę noclegową wybierają przede wszystkim rodziny z dziećmi, jak i osoby preferujące nieco spokojniejszy wypoczynek, niż w imprezowym Mielnie.

Będąc w Unieściu, warto skorzystać również z innych niż główne zejść na plażę. Jeśli w sezonie chcesz uniknąć tłoku, warto wybrać jedno z wejść znajdujących się od strony Łaz. Wśród atrakcji Unieścia, poza plażami, największą popularnością cieszy się port rybacki. W czynnej przez cały rok przystani rybackiej można kupić świeżo złowioną, wędzoną lub smażoną rybę. Ponadto miło spędzisz czas, spacerując ścieżką wzdłuż jeziora Jamno. Rodziny z dziećmi chętnie spędzają czas na wielu otwartych placach zabaw znajdujących się w miejscowości.

Plaża przy porcie rybackim w Unieściu-Mielnie to jedna najlepszych plaż w pobliżu Koszalina
Plaża przy porcie rybackim w dzielnicy Mielna – Unieściu
Wędzone ryby prost w kutra w porcie rybackim Unieście
Port rybacki w Unieściu (Mielnie) jest czynny przez cały rok

Mielno (plaża przy parku)

Odległość: ok. 14 km

W sezonie plaże centralne w Mielnie są jednymi z najbardziej zatłoczonych na polskim wybrzeżu. Warto wiedzieć, że w Mielnie są również plaże mniej popularne wśród turystów. Polecamy plażę położoną przy parku leśnym w zachodniej części Mielna. Aby do niej dotrzeć, musisz pokonać urokliwymi alejkami 300-metrowy las. Przy okazji zobaczysz bunkry w Mielnie, pominiki olbrzymich szyszek, a nawet średniowieczne grodzisko. Sama plaża w tej części Mielna jest szeroka, czysta, a wejścia są łagodne. Ze względu na odległość od najbliższych punktów gastronomicznych, warto wziąć ze sobą większy prowiant.

Zobacz także:  Place zabaw w Koszalinie


Warto wiedzieć również, że z Koszalina kursuje pociąg do Mielna. Bezpośrednio z Koszalina do Mielna dojeżdżają także busy, a nawet pływa statek przewożący pasażerów pomiędzy przystaniami Koszalin (Jamno) – Unieście. Do przystani znajdującej się na jeziorze Jamno od strony Koszalina, można dojechać autobusem MZK.

Plaża przy bunkrach w Mielnie - plaża w w pobliżu Koszalina
Plaża przy parku leśnym z bunkrami w Mielnie
Łódka w parku w Mielnie
Łódź rybacka w mieleńskim parku leśnym
Pomnik szyszki w parku w Mielnie
W parku w Mielnie można zobaczyć również pomniki kilku rodzajów szyszek

Łazy

Odległość: ok. 21 km

Dla wielu mieszkańców Koszalina to Łazy są ulubionym miejscem wypoczynku. Łazy to miejscowość położona w niewiele większej odległości od centrum Koszalina, niż Mielno i Unieście. Ponadto w sezonie znacznie łatwiej dojechać z Koszalina do Łaz niż do Mielna. Podczas wakacji na drodze prowadzącej z Koszalina do Mielna tworzą się bowiem bardzo często długie korki.

Plaża w Łazach jest szeroka (ok. 25 m), osłonięta lasem iglastym, a zejścia na nią są łagodne. Całość okalają wydmy tworzące wręcz dziewiczo wyglądający krajobraz, charakterystyczny dla polskiego wybrzeża. W sezonie znacznie łatwiej znaleźć tutaj miejsce parkingowe niż w Mielnie, a przy głównej ulicy działa wiele punktów gastronomicznych. Dodatkową atrakcję stanowi taras widokowy znajdujący się przy głównym zejściu na plażę.

Plaża w Łazach jest uważana za najlepszą w okolicach Koszalina przez wielu mieszkańców miasta
Plaża w Łazach jest bardzo szeroka…
Plaża w Łazach
…a piasek jest drobny i złocisty
Główne zejście na plażę w Łazach
Dodatkową atrakcją jest taras widokowy przy głównym zejściu na plażę w Łazach
Zejście na plażę w Łazach
Łagodne zejście na plażę w zachodniej części Łaz

Sarbinowo

Odległość: ok. 19 km

Niegdyś mała wioska rybacka, wyrosła w ostatnich latach na jedną z najbardziej obleganych miejscowości wypoczynkowych w okolicach Koszalina. Sarbinowo rozwija się bardzo szybko, a dużą zaletą jest ponad kilometrowy deptak zbudowany kilka lat temu wzdłuż plaży. To znacznie ułatwia spacer nad morzem z wózkiem dziecięcym lub dla osób niepełnosprawnych.

Sama plaża w Sarbinowie jest bardzo szeroka, czysta i pokryta drobnym, złocistym piaskiem. Plaża w Sarbinowie jest uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Potwierdzają to liczne rankingi, w których Sarbinowo zajmuje czołowe miejsca, wyprzedzając inne, popularne miejscowości nadmorskie. Problemem w sezonie może być znalezienie bezpłatnego, wolnego miejsca parkingowego. Warto wówczas skorzystać z jednego z płatnych parkingów dostępnych na prywatnych posesjach (najtańsze to ok. 10 zł/dzień).

Plaża w Sarbinowie zajmuje czołowe miejske na liście zawierającej najlepsze plaże w okolicach Koszalina
Plaża w Sarbinowie jest piaszczysta i szeroka
Deptak w Sarbinowie
Deptak/promenada nadmorska w Sarbinowie

Mielenko

Odległość: ok. 16 km

Zobacz także:  Skocznia narciarska w Koszalinie powstanie na zboczu Góry Chełmskiej!

Miejscowości Mielenko nie mogło zabraknąć na liście zawierającej najlepsze plaże w okolicach Koszalina. Mielenko to mała wioska nadmorska położona niedaleko Mielna. Nie znajdziesz tu wielu restauracji czy też innych punktów rozrywkowych, charakterystycznych dla wielu nadmorskich kurortów. Za to plaża w Mielenku jest piękna i szeroka – w niektórych punktach ma ponad 45 metrów szerokości. Ponadto od terenów zabudowanych dzieli ją około 300-metrowy pas leśny. Wobec tego wypoczynek w Mielenku to gwarancja ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Chłopy

Odległość: ok. 16 km

Wieś letniskowa Chłopy, położona między Sarbinowem a Mielenkiem, rozrasta się z roku na rok. Miejscowość jest chętnie odwiedzana zarówno przez turystów, jak i przez mieszkańców Koszalina. Szeroka, piaszczysta plaża w Chłopach to nie jedyna atrakcja w miejscowości. Je tu również molo o długości niespełna 100 metrów oraz przystań rybacka. Podobnie jak w Unieściu, w Chłopach można zakupić świeże ryby prosto z kutra. W sezonie otwartych jest wiele restauracji oraz punktów gastronomicznych.

Przystań rybacka w Chłopach
Przystań rybacka w Chłopach

Gąski

Odległość: ok. 25 km

Gąski słyną przede wszystkich z latarni morskiej widocznej z wielu plaż znajdujących się w innych, okolicznych miejscowościach nadmorskich. Mała miejscowość turystyczna, położona w okolicach Sarbinowa, rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Plaża w Gąskach jest piaszczysta i szeroka – w niektórych miejscach ma nawet 40 metrów szerokości. W Gąskach jest kilka zejść na plażę, a wypoczynek tutaj docenią przede wszystkich osoby ceniące ciszę i spokój. Jako bazę noclegową w sezonie, Gąski wybierają przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Plaża w Gąskach
Plaża w Gąskach jest znacznie mniej zatłoczona niż w innych nadmorskich kurortach

Plaże w okolicach Koszalina a plaża miejska na Wodnej Dolinie

Jeśli nie chcesz wyjeżdżać poza miasto, warto wspomnieć o plaży miejskiej, która znajduje się na terenie Koszalina. Szcztuczna, piaszczysta plaża powstała kilka lat temu w kompleksie Wodna Dolina. W sezonie plaża na Wodnej Dolinie jest strzeżona, a wstęp na nią jest bezpłatny. W okolicy znajduje się m.in. duży plac zabaw, grill bar oraz ośrodek sportów wodnych. Plaża przy sztucznym zbiorniku wodnym na Wodnej Dolinie z pewnością nie zastąpi tych nadbałtyckich, jednak może być dobrą alternatywą do wypoczynku w przypadku ograniczonego czasu. Tym bardziej, że dojazd samochodem na nadmorskie plaże w okolicach Koszalina może być nieco wydłużony w okresie wakacyjnym.

Plaża na Wodnej Dolinie w Koszalinie
Piaszczysta plaża miejska na Wodnej Dolinie w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl