Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Ceny kawalerek w Koszalinie – ile kosztuje mieszkanie jednopokojowe?

Ceny kawalerek w Koszalinie - ile kosztuje mieszkanie jednopokojowe

Mieszkania jednopokojowe, potocznie zwane kawalerkami, od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. Ze względu na stosunkowo mały metraż, mieszkania tego typu są najtańszymi dostępnymi na rynku. Kawalerki są również bardzo popularne wśród inwestorów, którzy nabywają jednopokojowe mieszkania w celu wynajmu. Jeśli chcesz kupić małe mieszkanie w Koszalinie, ten artykuł jest dla Ciebie. Dziś zaglądamy na portale ogłoszeniowe i sprawdzamy ile kosztuje kawalerka w Koszalinie!

Ile kosztuje kawalerka w Koszalinie?

Kawalerka w Koszalinie kosztuje przeciętnie 185 tys. zł, a średnia cena metra kwadratowego mieszkania jednopokojowego w Koszalinie wynosi 6648 złotych. Tak wynika z analizy wszystkich ofert zamieszczonych w sierpniu 2021 roku na łamach portalu Otodom. Te dane mogą być jednak zbyt ogólne, bowiem ceny kawalerek w Koszalinie są uzależnione od wielu czynników. Poza metrażem i lokalizacją, ważny jest również rodzaj budownictwa oraz standard wykończenia.

Ile kosztuje najtańsza kawalerka w Koszalinie?

Najtańsza kawalerka w Koszalinie wystawiona na sprzedaż w serwisie Otodom, kosztuje 126 tys. złotych. Mieszkanie ma powierzchnię około 18 metrów kwadratowych i jest położone na czwartym piętrze budynku 4-piętrowego z 1980 roku. Cena za metr kwadratowy wynosi 6912 złotych. Lokal zlokalizowany w okolicach Ronda Solidarności wymaga generalnego remontu.

Ile kosztuje najdroższa kawalerka w Koszalinie?

Z kolei najdroższa kawalerka w Koszalinie jest wyceniana na 299 tys. zł (9344 zł/m2). Mały apartament o powierzchni 32 metrów kwadratowych, jest zlokalizowany w budynku z 2007 roku przy ulicy Młyńskiej. Mieszkanie znajdujące się zaledwie kilkaset metrów od Urzędu Miasta i koszalińskiego rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. Książąt Pomorskich w Koszalinie. W tym przypadku mamy do czynienia z lokalem w pełni wyposażonym i umeblowanym, gotowym do natychmiastowego wprowadzenia.

Zobacz także:  ROD Koszalin, czyli ogródki działkowe w Koszalinie

Ceny nowych kawalerek w Koszalinie

Sprawdźmy ile kosztują kawalerki w nowych budynkach zlokalizowanych na terenie Koszalina. A inwestycji deweloperskich realizowanych na terenie naszego miasta jest bardzo dużo. Aby poznać ceny, przeszukujemy bazę ogłoszeń uwzględniając jedynie budynki oddane do użytku po 2020 roku. W ten sposób trafiamy na ofertę kawalerek na jednym z osiedli zlokalizowanych w okolicach galerii handlowej Forum, Castoramy oraz Wodnej Doliny w Koszalinie. Kawalerki na osiedlu Panorama są oferowane w cenie od 7500 złotych za metr kwadratowy. Lokale o powierzchni nieco ponad 29m2 są wystawione na sprzedaż w cenie około 221 tys. zł.

W innej części miasta, przy ulicy Obotrytów jest oferowana 25-metrowa kawalerka w cenie 7400 zł/m2. Małe mieszkanie na osiedlu Oaza II jest położone na pierwszym piętrze, czterokondygnacyjnego budynku, który będzie oddany do użytku we wrześniu 2021 roku. Z kolei na osiedlu Unii Europejskiej, przy ulicy Holenderskiej, do sprzedania jest kompletnie wykończona i umeblowana kawalerka o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Jej cena wynosi 264 tys. zł (8756 zł/m2).

Warto wspomnieć, że w przypadku nowych inwestycji w większości przypadków do cen ofertowych należy doliczyć koszt zakupu miejsca postojowego, a nawet komórki lokatorskiej. Miejsce postojowe zewnętrzne to zazwyczaj koszt minimum 10 tys. zł, natomiast te w halach garażowych są wyceniane nawet na 30-40 tys. zł. Komórka lokatorska kosztuje najczęściej od 5 do 10 tys. zł.

Jak zmieniały się ceny kawalerek w Koszalinie w ostatnim czasie?

Z analizy wszystkich ofert zamieszczonych w serwisie Otodom wynika, że średnia cena metra kwadratowego kawalerki w Koszalinie wynosi dziś 6648 złotych. Jeszcze w grudniu 2018 roku te same mieszkania były oferowane do sprzedaży w cenie zaledwie 4590 zł/m2. Rok później, w grudniu 2019 roku średnia cena ofertowa kawalerek na koszalińskim rynku wynosiła już 5390 zł/m2. Tylko od początku 2021 roku, ceny mieszkań jednopokojowych wzrosły o kilkanaście procent.

Zobacz także:  Kredyt hipoteczny na mieszkanie w Koszalinie. Sprawdź, ile wynosi miesięczna rata kredytu!

Ile kosztuje wynajem kawalerki w Koszalinie?

Wynajem kawalerki w Koszalinie kosztuje minimum 1000 złotych na miesiąc. Oczywiście odstępne dla właściciela zależy od standardu oferowanego mieszkania. Do tej kwoty należy doliczyć koszty stałe i opłaty za rachunki ponoszone comiesięcznie przez najemcę. W przypadku kawaler kwota czynszu odprowadzanego do spółdzielni lub wspólnoty wynosi przeciętnie od 200 do 300 złotych, natomiast rachunki za media i Internet to dodatkowo około 100-150 złotych. Kawalerki na wynajem w Koszalinie cieszą się przede wszystkich dużą popularnością wśród studentów oraz osób rozpoczynających lub kontynuujących swoją karierę zawodową na terenie miasta. Chętnie wynajmowane są mieszkania jednopokojowe zlokalizowane w okolicach Politechniki Koszalińskiej.

Jeśli interesujesz się lokalnym rynkiem mieszkaniowym, zajrzyj do działu nieruchomości w Koszalinie, znajdującym się na łamach naszego portalu. Dzięki temu dowiesz się jakie są średnie ceny mieszkań w Koszalinie, a także gdzie realizowane są nowe inwestycje deweloperskie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl