Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

“Kocham Koszalin”, czyli Koszalińska Karta Mieszkańca (KKM)

Koszalińska Karta Mieszkańca - program Kocham Koszalin

“Kocham Koszalin” to nowy program, który powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach Koszalina. W jego ramach można uzyskać Koszalińską Kartę Mieszkańca, która upoważnia do wielu zniżek. “Kocham Koszalin” to także rozwiązanie, które ma ułatwić kontakt z mieszkańcami miasta. Jak złożyć wniosek o Koszalińską Kartę Mieszkańca w ramach programu “Kocham Koszalin”? Ile kosztuje wydanie karty? Na jakie zniżki mogą liczyć posiadacze KKM? Sprawdzamy! 

Kto może uzyskać Koszalińską Kartę Mieszkańca?

Aby uzyskać Koszalińską Kartę Mieszkańca, należy spełniać warunki przedstawione w regulaminie programu “Kocham Koszalin”. Zgodnie z jego zasadami o KKM mogą wnioskować wszystkie osoby zameldowane na pobyt stały na terenie Koszalina oraz te, które rozliczają swój podatek w I Urzędzie Skarbowym w Koszalinie lub podatek rolny w UM Koszalin. Beneficjentami programu mogą ponadto zostać studenci koszalińskich uczelni wyższych oraz uczniowie tutejszych szkół w wieku od 18 do 26 roku życia, którzy są zameldowani tymczasowo na terenie naszego miasta, a jednocześnie nie osiągają dochodów. Lista osób które mogą aplikować o kartę, uwzględnia również niepełnoletnich, których opiekunowie są uprawnieni do udziału w programie.

Jak złożyć wniosek o Koszalińską Kartę Mieszkańca “Kocham Koszalin”?

Wnioski o Koszalińską Kartę Mieszkańca “Kocham Koszalin” można składać od 9 września 2022 roku. Formularz aplikacyjny jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej programu i znajduje się pod adresem kochamkoszalin.pl. Wniosek o KKM “Kocham Koszalin” udostępniono ponadto w tradycyjnej wersji papierowej. Jego wzór można pobrać, wypełnić, a następnie złożyć w Centrum Usług Społecznych (dawniej MOPS/MOPR Koszalin). Podczas składania wniosku konieczne jest podanie kilku podstawowych informacji o sobie oraz załączenie aktualnego zdjęcia.

Zobacz także:  NFZ Koszalin, czyli Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ Delegatura w Koszalinie

Ile kosztuje Koszalińska Karta Mieszkańca “Kocham Koszalin”?

Uzyskanie Koszalińskiej Karty Mieszkańca “Kocham Koszalin” jest bezpłatne. Za wydanie karty nie zapłacą zarówno osoby korzystające z karty online, czy też kodu QR, jak i ci, którzy zdecydują się na uzyskanie tradycyjnej karty plastikowej. Z jednorazową opłatą 25 zł jest związane jedynie uzyskanie karty w formie wodoodpornej opaski. Bez znacznie jest jednak forma posiadanej karty i każdy może liczyć na korzystanie z tej samej puli zniżek.

Jakie zniżki są dostępne dla posiadaczy Koszalińskiej Karty Mieszkańca “Kocham Koszalin”?

Posiadacze Koszalińskiej Karty Mieszkańca wydanej w ramach programu “Kocham Koszalin” mogą liczyć na wiele zniżek. Tańsze jest m.in. parkowanie w płatnej strefie parkingowej w ramach miesięcznych abonamentów. Taniej można nabyć ponadto okresowe bilety na komunikację miejską MZK Koszalin. Posiadacze karty mogą kupić ze zniżką bilety trzymiesięczne, półroczne oraz roczne. Z kartą za darmo autobusami w Koszalinie mogą jeździć również dzieci powyżej 4 roku życia przed osiągnięciem wieku szkolnego oraz seniorzy 70+.

Z KKM zaoszczędzi się również w popularnych miejscach rozrywki zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Na 10-procentową zniżkę można liczyć m.in. w aquaparku w Koszalinie. Zakup biletów i korzystanie z usług w niższych cenach oferuje ponadto CK105, Filharmonia Koszalińska, BTD Koszalin, amfiteatr w Koszalinie oraz Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Wśród aktualnych benefitów znajdujemy również zniżki w gabinecie fizjoterapeutycznym, hurtownii papierniczej oraz w kawiarniach. Lista zniżek jest rozwijana na bieżąco, a miasto zachęca właścicieli prywatnych firm do nawiązywania współpracy.

Skąd pobrać aplikację mobilną “Kocham Koszalin”?

Aplikacja “Kocham Koszalin” jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOs. W zależności od posiadanego urządzenia, można ją pobrać z oficjalnego sklepu z aplikacjami tj. Google Play lub App Store. Aplikacja “Kocham Koszalin” jest bezpłatna i umożliwia najszybszy dostęp do pełnego katalogu zniżek. Dzięki dedykowanej aplikacji Koszalińską Kartę Mieszkańca można mieć zawsze przy sobie.

Zobacz także:  Spotted Koszalin i Spotted Mielno

Jeśli szukasz informacji ułatwiających codzienne życie w Koszalinie, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik. To właśnie tam przedstawiamy m.in. użyteczne informacje o instytucjach działających na terenie naszego miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl