Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Integracja Ty i Ja 2022, czyli Europejski Festiwal Filmowy w Koszalinie

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w Koszalinie

Festiwale filmowe cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Mają wielu miłośników zarówno wśród uczestników, jak i widzów spragnionych kina na najwyższym poziomie. Wiele festiwali filmowych odbywa się również w Polsce. Jednym z nich jest Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Kiedy odbędzie się w festiwal Integracja Ty i Ja w 2022 roku? Gdzie odbędą się prezentacje produkcji filmowych? Co warto wiedzieć o zbliżającym się festiwalu?

Kiedy odbędzie się festiwal Integracja Ty i Ja w Koszalinie w tym roku?

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w Koszalinie odbędzie się w dniach od 6 do 10 września 2022 roku. Pierwszy dzień festiwalowy wypada w tym roku we wtorek, natomiast dniem finałowym jest sobota. Będzie to już 19. edycja cieszącej się dużą popularnością imprezy filmowej. Jej organizatorami jest KTSK (Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne) oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.

Gdzie odbywa się koszaliński festiwal Integracja Ty i Ja?

Projekcje filmów w ramach festiwalu Integracja Ty i Ja w Koszalinie odbywają się w Kinie Alternatywa przy Placu Polonii 1. Kino mieści w gmachu Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela. Budynek jest zlokalizowany w jednym z najpiękniejszych koszalińskich parków – w Parku im. Tadeusza Kościuszki. W pobliżu, wzdłuż ulicy Kościuszki, znajduje się wiele bezpłatnych miejsc parkingowych, na których można pozostawić swój samochód podczas uczestnictwa w festiwalu. Przy okazji warto zobaczyć również koszaliński amfiteatr oraz okazały budynek Filharmonii Koszalińskiej, które znajdują się nieopodal.

Co warto wiedzieć o festiwalu?

Główną ideą koszalińskiego festiwalu filmowego jest połączenie tematu niepełnosprawności ze sztuką kinową. Podczas festiwalu Integracja Ty i Ja odbywają się liczne spotkania z osobami niepełnosprawnymi, które dzielą się swoimi doświadczeniami. Corocznie w Koszalinie pojawiają się znani scenarzyści, reżyserzy, krytycy filmowi, a także osobistości świata kultury i mediów. Organizatorzy współpracują w wieloma instytucjami, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zobacz także:  HIPPIEZA Mielno Festival 2022 - kiedy, gdzie, bilety, kto wystąpi?

Podczas festiwalu odbywają się konkursy w kategoriach na najlepszy film fabularny, dokumentalny oraz amatorski dotyczący niepełnosprawności. Filmy zgłoszone do konkursu muszą spełniać kryteria określone w regulaminie. Szczegółowe informacje i program festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora pod adresem integracjatyija.pl.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, zajrzyj do działu wydarzenia w Koszalinie. To właśnie tam informujemy na bieżąco o tym, co ciekawego dzieje się w naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl