Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Urząd Skarbowy w Koszalinie – zasięg terytorialny, adres, godziny otwarcia

Urząd Skarbowy w Koszalinie - zasięg terytorialny, adresy, godziny otwarcia, kontakt

Urzędy Skarbowe w Koszalinie to instytucje administracji państwowej, które są jednymi z najczęściej odwiedzanych przez interesantów. Co prawda, w dobie cyfryzacji, wiele spraw można załatwić online, jednak w niektórych przypadkach, wciąż konieczna jest wizyta osobista. Na terenie Koszalina działają dwa Urzędy Skarbowe o różnym zasięgu terytorialnym działalności. Gdzie jest zlokalizowany Pierwszy, a gdzie Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie? Jaki jest zasięg poszczególnych oddziałów US Koszalin? Jakie są godziny otwarcia Urzędów Skarbowych w Koszalinie? Sprawdzamy!

Pierwszy Urząd Skarbowy Koszalin

Adres: ul. Przemysłowa 3, 75-216 Koszalin
Numer telefonu: 94 345 95 00
Godziny otwarcia: 8:00 – 18:00 (pon.), 08:00 – 15:00 (wt. – pt.)

Adres Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie

Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie znajduje przy ulicy Przemysłowej 3, w północno-zachodniej części miasta. Ulica Przemysłowa jest boczną od jednej z koszalińskich dróg przelotowych – ulicy Morskiej. Jadąc od strony centrum miasta, należy minąć sklep budowlany Bricomarche i Biedronkę. Następnie musisz skręcić w lewo na skrzyżowaniu przy stacji paliw Watis. Przy budynku I US Koszalin znajduje się parking dla interesantów, a swój samochód można pozostawić podczas wizytu również przy ulicy Przemysłowej.


Zasięg terytorialny Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie

Zasięg terytorialny Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie obejmuje Koszalin, jako miasto na prawach powiatu. To oznacza, że jeśli jesteś mieszkańcem Koszalina, to właśnie w I Urzędzie Skarbowym możesz załatwić wszystkie rzeczowe sprawy. To właśnie do tego urzędu przesyłasz swoje rozliczenie podatkowe, dokumenty podatkowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, czy też występujesz z wnioskiem o wydanie odpowiednich zaświadczeń.

Zobacz także:  Szkoły podstawowe w Koszalinie

Drugi Urząd Skarbowy Koszalin

Adres: ul. Stanisława Moniuszki 15, 75-549 Koszalin
Numer telefonu: 94 347 75 00
Godziny otwarcia: 8:00 – 18:00 (pon.), 08:00 – 15:00 (wt. – pt.)

Adres Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie

Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie znajduje się przy ulicy Stanisława Moniuszki 15 (75-549), w zachodniej części miasta. Urząd jest położony pośród gęstej zabudowy wielorodzinnej. Znajduje się on w niewielkiej odległości od największej w mieście Biedronki i Lidla, zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulicy Zwycięstwa oraz 4 Marca. W przeciwnym kierunku, bliżej centrum miasta, w odległości około 300 metrów swoją siedzibę ma Sąd Okręgowy w Koszalinie. W przypadku II US w Koszalinie, miejsca parkingowe dla osób chcących załatwić swoje sprawy w urzędzie, znajdują się wzdłuż ulicy Stanisława Moniuszki oraz Fryderyka Chopina.


Punkt Obsługi Podatników w Sławnie

Podatnicy mieszkający w okolicach Sławna, nie muszą przyjeżdżać aż do Koszalina, aby załatwić swoje sprawy podatkowe. W Sławnie znajduje się bowiem Punkt Obsługi Podatników podlegający pod Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie. POD w Sławnie znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego, przy ulicy Sempołowskiej 2a (76-100). Numer telefonu do punktu skarbowego w Sławnie to 598106484, a podatnicy swoje sprawy mogą załatwić również osobiście w pokoju 77. Warto wiedzieć, że Punkt Obsługi Podatników w Sławnie nie jest czynny codziennie. W okresie od stycznia do kwietnia jest czynny we wtorki i czwartki w godzinach od 8:00 do 14:00. Natomiast w okresie od maja do grudnia jest otwarty jedynie w czwartki od godziny 8:00 do 14:00.

Zasięg terytorialny Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie

Zasięg terytorialny Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie obejmuje powiat koszaliński oraz sławieński. W przypadku powiatu koszalińskiego, w II US w Koszalinie swoje sprawy załatwić mogą mieszkańcy gmin Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno. Z kolei powiat sławieński to miasta Darłowo i Sławno oraz gminy Darłowo, Malechowo, Postomino i Sławno.

Zobacz także:  Sanepid Koszalin, czyli Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koszalinie

Adres zamieszkania czy zameldowania – który urząd skarbowy jest właściwy miejscowo?

W większości przypadków odpowiednim urzędem skarbowym dla podatnika (osoby fizycznej) jest ten, ze względu na miejsce zamieszkania. To właśnie miejsce zamieszkania jest priorytetowe, wobec miejsca zameldowania. Taki stan definiuje odpowiednia ustawa oraz rozporządzenie. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania w danym roku podatkowym należy powiadomić o tym fakcie nowy, właściwy urząd skarbowy. Nie jest to konieczne, jeśli wraz ze zmianą miejsca zamieszkania, zmienia się również miejsce zameldowania.

Praca w Urzędzie Skarbowym w Koszalinie

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronach Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie, wszystkie aktualne oferty pracy w urzędach są publikowane na stronie Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Można je znaleźć pod adresem zachodniopomorskie.kas.gov.pl. Lista ofert jest aktualizowana na bieżąco, a odwiedzając witrynę, należy wybrać kolejno: Ogłoszenia -> Nabór -> Oferty służby i pracy w KAS. Jeśli szukasz pracy w Koszalinie, zajrzyj również do jednego z naszych wcześniejszych artykułów: “Gdzie szukać ofert i ogłoszeń?“. Ponadto w dziale miejski poradnik przedstawiamy poszczególne urzędy działające na terenie miasta. Na ich stronach są również oferowane posady w administracji państwowej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl