Gra w trzy kubki to oszustwo! Uważaj na wakacjach!

Gra w trzy kubki - oszustwo

Wakacyjny wypoczynek nad polskim morzem to marzenie wielu osób. Słoneczne plaże, morska bryza i liczne atrakcje przyciągają turystów z różnych zakątków kraju. Niestety, nie wszystkie doświadczenia i “atrakcje” oferowane na nadmorskich deptakach są warte uwagi. Jedną z popularnych metod wyciągania, wręcz kradzieży pieniędzy od turystów, jest gra w trzy kubki. Pomimo licznych ostrzeżeń publikowanych m.in. przez lokalne władze oraz policję, wiele osób wciąż nabiera się na oszukańcze praktyki. Jak działają oszuści podczas gry w trzy kubki? Dlaczego nie warto przekazywać im swoich pieniędzy? Sprawdź i bądź bezpieczny na wakacjach!

Na czym polega gra w trzy kubki?

Zasady gry w trzy kubki są z pozoru banalnie proste. Na stoliku lub kawałku tektury na chodniku pod jednym z kubków umieszcza się piłkę. Następnie kubki szybko przesuwa się, zmieniając ich kolejność, a celem grającego jest wskazanie, pod którym z nich znajduje się piłka. Z pozoru liczy się spostrzegawczość, jednak w rzeczywistości gra jest jednym wielkim oszustwem. Dlatego ostrzegamy, nie bierz udziału w tego typu grach na nadmorskich deptakach.

Jak działają oszuści podczas gry w trzy kubki?

Oszuści kubeczkowi” mają wiele sposobów na wyciągnięcie pieniędzy od turystów, którzy zdecydują się na grę w trzy kubki. Wokół organizatora gry często szybko zbiera się tłum, który jest inicjowany przez współorganizatorów oszustwa. W grze często udział biorą wspólnicy prowadzącego grę, głośno afiszując wokół swoje wysokie wygrane. Po chwili okazuje się, że wygranych jest więcej, ponieważ do gry wchodzą pozostali oszuści, udając zwykłych turystów.

Tym samym na tłum jest wywierana presja, a mówiąc dosłownie, najbardziej naiwni i podatni na manipulację zwykli turyści, sięgają po portfele i dołączają do gry. Jeśli ktoś się skusi na udział w grzę, być może za pierwszym razem wygra, ale będzie to kontrolowana przez oszustów wygrana. Tym samym zachęcają oni do dalszej gry o większe stawki. Wówczas tłum, składający się ze wspólników oszusta, napiera na dalszą grę.

Zobacz także:  Sinice w Morzu Bałtyckim - czym są, jak wyglądają i czy są niebezpieczne?

W lipcu 2023 roku jeden z turystów w Sarbinowie został postrzelony przez oszusta podczas gry w trzy kubki. Oszuści działali w grupie, a turysta z raną głowy trafił do szpitala.

Warto jednak wiedzieć, że pomimo pierwszej, czy też kolejnej wygranej, pieniądze i tak nie zostaną wydane. W takim przypadku oszuści znikną z miejsca organizacji gry, tak szybko, jak się w nim znaleźli. Nagle gdzieś w tłumie znika prowadzący grę, a przy stoliku zastępuje go ktoś inny, który o niczym nie wie. Zdarza się również, że na miejscu pozostaje sam stolik z kubkami, który oszustom już wielokrotnie się zwrócił.

Wśród innych sposobów oszustwa warto wspomnieć, chociażby o nacinaniu kubków, które pozwalają na uniesienie piłeczki. Ponadto w grze często jest wykorzystywana więcej niż jedna piłka. Bardziej zręczni oszuści wykorzystują w grze różne “magiczne” sztuczki, które pozwalają na skuteczne odwrócenie uwagi turystów. Jedną z takich sztuczek jest używanie miękkiej, łatwej do zgniecenia kulki, która zręcznie jest chowana w dłoni podczas mieszania kubków. Oszust podrzuca ją do innego kubka, szybko je mieszając lub też pozostaje w jego rękach, a grający nie ma szans na jej odnalezienie. Tak jak i powierzonych oszustom pieniędzy, które często przekazują pomiędzy sobą, tak aby były nie do odnalezienia w przypadku ewentualnego zatrzymania przez policję.

Czy gra w trzy kubki na pieniądze jest legalna?

Nie, gra w trzy kubki na pieniądze nie jest legalna. Jest ona bowiem postrzegana jako gra hazardowa, a organizację tego typu gier regulują obowiązujące przepisy. Za organizację gry w trzy kubki grozi wysoka grzywna lub nawet 3 lata pozbawienia wolności. Warto dodać, że pomimo wezwania policji na miejsce oszustwa, zidentyfikowanie sprawców w tłumie turystów może być bardzo trudne. Dlatego za wszelką cenę unikaj gry w trzy kubki i nie daj się zmanipulować oszustom.

Zobacz także:  Cocodrilo Park na Gran Canarii, czyli azyl dla krokodyli i innych zwierząt w Aguimes 🐊

Zajrzyj również do naszego wcześniejszego artykułu, w którym ostrzegamy przed niebezpiecznymi balonami z wodorem zamiast helu, które mogą się zapalać i ranić dzieci. W dziale turystyka poruszamy również inne tematy ważne dla turystów, a dotyczące m.in. sinic oraz prądów wstecznych występujących w Bałtyku. Zapoznaj się z nimi i bądź bezpieczny na wakacjach. Na łamach portalu znajdziesz ponadto kompleksowe poradniki o atrakcjach w Mielnie, Sarbinowie, Chłopach, Gąskach, Dąbkach, Trzęsaczu, czy też Łazach.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać