Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Wesołe miasteczko w Koszalinie lub okolicach – gdzie jest najbliższy lunapark?

Wesołe Miasteczko w Koszalinie

Wesołe miasteczko to atrakcja, której niestety nie znajdziemy na liście atrakcji w Koszalinie. W okolicy działają jednak sezonowo małe lunaparki, a także nieco większe rodzinne parki rozrywki. Karuzele, kolejki górskie, czy też popularne autodromy są dostosowane do osób w każdym wieku. W wesołych miasteczkach w okolicach Koszalina coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli. Gdzie w okolicach Koszalina znajduje się najbliższe wesołe miasteczko? Sprawdzamy!

Wesołe miasteczko w Koszalinie, a właściwie – w jego okolicach

Choć jak wspomnieliśmy już na wstępnie, że Koszalinie nie ma wesołego miasteczka, to warto wiedzieć, że od czasu do czasu nasze miasto odwiedzają obwoźne lunaparki. Wówczas najczęściej mobilne wesołe miasteczko jest rozstawiane na terenach podożynkowych, czyli w miejscu, gdzie odbywa się cotygodniowa giełda. Niestety, nie zapowiada się, aby w naszym mieście powstało w najbliższym czasie wesołe miasteczko z prawdziwego zdarzenia.

Alternatywą dla najmłodszych może być m.in. aquapark, place zabaw oraz małpie gaje, czyli hale zabaw. Dobra informacja jest taka, że w okolicy, zwłaszcza w sezonie, działa kilka lunaparków, w których można przejechać się karuzelą, autodromem lub diabelskim młynem. Mniejsze wesołe miasteczka są rozstawiane praktycznie w każdej okolicznej miejscowości nadmorskiej. W dalszej części naszej publikacji przedstawiamy wesołe miasteczka, które znajdują się najbliżej Koszalina.

Pomerania Fun Park, czyli Rodziny Park Rozrywki Kołobrzeg-Dygowo

Adres: Pyszka 4, 78-112 Pyszka (okolice Dygowa/Kołobrzegu)
Odległość od Koszalina: ok. 41 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 30-40 min.

Pomerania Fun Park, czyli Rodziny Park Rozrywki Kołobrzeg-Dygowo to największe wesołe miasteczko położone w okolicach Koszalina. Nie znajdziemy w nim jednak ekstremalnych atrakcji dla dorosłych, jednak dzieci wizytą będą zachwycone. Pomerania znajduje się w okolicach miejscowości Dygowo oddalonej około 12 kilometrów od Kołobrzegu w kierunku południowo-wschodnim. Wybierając się na wycieczkę do Pomeranii z Koszalina, najszybciej do parku rozrywki można dojechać drogą ekspresową S6.

Fun Park Pomerania Dygowo-Kołobrzeg
Pomerania Fun Park

Pomerania Fun Park to olbrzymi teren, na którym znajduje się wesołe miasteczko, kryta hala zabaw, dmuchańce, stara wioska, mini zoo, jezioro z rowerami wodnymi oraz baseny ze sztuczną plażą i zjeżdżalniami. Wesołe miasteczko Pomerania jest czynne w sezonie letnim, a większość atrakcji działa z myślą o najmłodszych. Na miejscu można przejechać się m.in. karuzelą, kolejką górską, słoniami unoszącymi się do góry oraz wahadłem Extreme. Dostępne są również samochody typu autodrom, z których mogą korzystać również najmłodsi. Dzieci chętnie spędzają czas na olbrzymiej hali z wielopoziomowym placem zabaw, trampolinami, ścianką wspinaczkową i suchymi basenami z kulkami.

Kolejka górska w wesołym miasteczku Pomerania koło Kołobrzegu
Kolejka górska Dragon w Pomerania Fun Park w Dygowie koło Kołobrzegu

Na terenie Pomeranii znajdują się również dmuchane zamki, a także można przepłynąć się urokliwą trasą rowerem wodnym. Podkołobrzeski Fun Park ma również swoich stałych mieszkańców, a wśród nich znajdują się m.in. jelenie, alpaki, kozy, osioł oraz ptactwo domowe. Warto również odwiedzić zabytkową wioskę, w której wizyta pozwala cofnąć się w czasie i poznać dawne zawody. W słoneczne dni wiele osób wybiera spędzenie czasu nad basenem oraz skorzystanie z jednej z wielu zjeżdżalni wodnych. Dla gości są dostępne leżaki na sztucznej plaży.

Zobacz także:  Gąski nad morzem - atrakcje, plaża, latarnia w Gąskach

Wesołe miasteczka w Mielnie

Adres: ul. Bolesława Chrobrego 24/26, 76-032 Mielno
Odległość od Koszalina: ok. 16 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 30-40 min.

Sezonowo działają dwa duże wesołe miasteczka w Mielnie, a obydwa z nich są zlokalizowane przy ulicy Chrobrego, czyli głównej arterii nadmorskiego kurortu. Liczba dostępnych urządzeń w mieleńskich lunaparkach jest zdecydowanie największa, spośród wszystkich wesołych miasteczek znajdujących się w okolicy Koszalina. Obydwa wesołe miasteczka znajdują się tuż nad brzegiem Jeziora Jamno.

Lista dostępnych atrakcji jest bardzo długa. Znajdą na niej coś dla siebie zarówno zwolennicy spokojnej rozrywki, jak i ci oczekujący ekstremalnej zabawy. W Mielnie można przejechać się m.in. dużą kolejką górską, wziąć na diabelski młyn lub młot, a także karuzelę, która pozwala wznieść się bardzo wysoko.

Wesołe miasteczka w Łazach

Adres: ul. Leśna, 76-002 Mielno
Odległość od Koszalina: ok. 21 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 30 min.

Wesołe miasteczko w Łazach jest rozkładane sezonowo przy ulicy Leśnej. Na jego terenie znajduje się m.in. karuzela, autodrom, mała kolejka dla dzieci, dmuchane zamki oraz trampoliny. Rodzice, którzy odwiedzą mały lunapark z pewnością znajdą atrakcję dla swoich pociech. Sezonowe miasteczko rozrywki w Łazach oferuje nieco mniej atrakcji niż te działające w Mielnie.

Wesołe miasteczko w Sarbinowie

Adres: skrzyżowanie ulicy Południowej i Północnej, 76-034 Sarbinowo
Odległość od Koszalina: ok. 18 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 25 min.

Wesołe miasteczko w Sarbinowie jest jednym z największych w regionie. Europark Krasnal to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na moc atrakcji mogą tu liczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. W Europarku dostępne są liczne karuzele, kolejka górska, gabinet luster, suchy basen, autodrom oraz wiele innych urządzeń.

Europark Krasnal w Sarbinowie

Lunapark w Dąbkach

Adres: ul. Darłowska 49B, 76-156 Dąbki
Odległość od Koszalina: ok. 30 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 40 min.

Zobacz także:  Łazy nad morzem - atrakcje, dojazd, noclegi

Wesołe miasteczko w Dąbkach, podobnie jak inne obiekty tego typu, działa sezonowo. Lunapark znajduje się po lewej stronie tuż przy wjeździe do Dąbek od strony Koszalina (DW203). Większość atrakcji na terenie lunaparku działa z myślą o najmłodszych. Dzieci mogą tu skorzystać m.in. z karuzeli, małej kolejki górskiej oraz pojeździć na autodromie. W Dąbkach znajdą się również nieco bardziej ekstremalne atrakcje dla dorosłych, którzy zdecydują się odwiedzić lokalne wesołe miasteczko.

Lunapark w Dąbkach
Lunapark w Dąbkach nad morzem

Gdzie szukać informacji o atrakcjach w Koszalinie?

Jeśli szukasz informacji o tym, co ciekawego można robić w naszym mieście, z pewnością znajdziesz je w dziale atrakcje w Koszalinie. Wiele ciekawych treści znajdziesz również w dziale turystyka. Jesteśmy pewni, że zainteresuje Cię artykuł o tym, gdzie znajduje się najbliższe zoo oraz park dinozaurów w okolicach Koszalina.

Z kolei, jeśli trafiłeś na łamy naszego portalu, przebywając na wakacjach w jednej z okolicznych miejscowości nadmorskich, zachęcamy do zapoznania się z publikacjami odnośnie do poszczególnych kurortów. Przedstawiamy szczegółowe charakterystyki miejscowości takich jak Mielno, Łazy, Sarbinowo, Chłopy i Gąski. Baza artykułów jest rozbudowywana na bieżąco, dlatego zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania portalu KoszalinCity.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl