Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Park dinozaurów w okolicach Koszalina – który jest najbliżej?

Park Dinozaurów w okolicach Koszalina

Park dinozaurów to atrakcja chętnie odwiedzana przez całe rodziny. Możliwość zobaczenia podczas wizyty replik pradawnych gadów to olbrzymia frajda dla dzieci w każdym wieku. Poza dinozaurami, w tego typu miejscach, dzieci mogą korzystać często z wielu innych atrakcji, takich jak dmuchane zamki, place zabaw, czy nawet odwiedzić prawdziwe zwierzęta w mini zoo. Niestety, w Koszalinie ani w najbliższym regionie, nie ma parku dinozaurów. Dobra informacja jest taka, że mieszkając w Koszalinie, wyjazd do dinoparku może być jednodniową wycieczką. Dziś sprawdzamy, jakie parki dinozaurów są położone najbliższej Koszalina!

Bałtycki Park Dinozaurów

Adres: Wrzosowo 2, 72-400 Wrzosowo (okolice miejscowości Kamień Pomorski, Dziwnów, Pobierowo)
Odległość od Koszalina: ok. 109 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 1h 25min

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie koło Kamienia Pomorskiego to dinopark, który jest położony najbliższej Koszalina. Dojazd do Bałtyckiego Parku Dinozaurów z naszego miasta zajmuje niespełna 1,5 godziny. Na miejscu można zobaczyć duże dinozaury. Ścieżka edukacyjna pozwala na poznanie prehistorycznych gadów. Ponadto można także odwiedzić Safari (Mini Zoo). Na terenie BPD mieszka m.in. zebra, lama oraz kangur. Dostępny jest również duży plac zabaw połączony z torem przeszkód, a także wystawa minerałów. Dużą atrakcją dla najmłodszych jest przejazd kolorową kolejką oraz duże, dmuchane zamki.


Park Dinozaurów w Łeba Park

Adres: ul. Kolonijna 24, Nowęcin k. Łeby
Odległość od Koszalina: ok. 130 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 2h

Rodzinny Park Rozrywki Łeba Park to atrakcja, która przyciąga w sezonie mnóstwo turystów. Odległość jaka dzieli Koszalin i Nowęcin koło Łeby to zaledwie 130 kilometrów. Dojazd samochodem zajmuje zaledwie 2 godziny, a po oddaniu do użytku drogi S6 na odcinku Koszalin-Gdańsk będzie jeszcze szybszy. W Parku Dinozaurów w Łebie można zobaczyć dinozaury w skali 1:1. W ten sposób dzieci mogą poznać rzeczywiste rozmiary prehistorycznych gadów.

Zobacz także:  Lotnisko Koszalin, czyli który port lotniczy jest najbliżej Koszalina?

Wizyta w dinoparku w Łebie to doskonała rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i miłośników prehistorycznych gadów w każdym wieku. Wśród dodatkowych atrakcji warto wspomnieć o zamku strachu, bajlandii, minigolfie, kopalni złota, rowerach wodnych oraz możliwości przejechania się pojazdem Flinstonów. Park Dinozaurów w Łeba Park to również olbrzymi plac zabaw, diabelski młyn, zjeżdżalnie wodne oraz dinusiowa kolejka.

Dmuchany zamek w parku dinozaurów
W parkach dinozaurów często dostępne są również inne atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zamki

JuraPark Solec

Adres: ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski
Odległość od Koszalina: ok. 225 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 3h 20min

JuraPark w Solcu Kujawskim to miejsce, które jest oddalone około 225 kilometrów od Koszalina. Dojazd zajmuje niespełna 3,5 godziny. W soleckim JuraParku można podziwiać modele dinozaurów w skali 1:1. Poza ścieżką edukacyjną wśród prehistorycznych gadów, na miejscu można odwiedzić Park Rozrywki, Park Miniatur, Ogrody Jurajskie oraz Muzeum Ziemi. Park dinozaurów w Solcu Kujawskim wyróżnia to, że jest on czynny przez cały rok (w zależności od warunków pogodowych). Wycieczka do JuraPark koło Bydgoszczy jest dobrym pomysłem na wypad rodzinny o każdej porze roku. Warto wspomnieć, że pod szyldem JuraPark działają również bliźniacze parki w miejscowośćiach Krasiejów oraz Bałtów.

JuraPark Solec Kujawski - wejście główne
Paszcza dinozaura w JuraParku w Solcu Kujawskim
Dinozaur w JuraPark Solec Kujawski
Makiety dinozaurów w JuraPark Solec Kujawski koło Bydgoszczy
Dinozaur z długą szyją w Jura Parku w Solcu Kujawskim
Dinozaury - JuraPark - Solec Kujawski koło Bydgoszczy
Szkielet dinozaura w JuraPark Solec Kujawski
Plac zabaw w Jura Parku w Solcu Kujawskim

Zaurolandia – Rodzinny Park Rozrywki

Adres: ul. Kolejowa 99, 88-420 Rogowo
Odległość od Koszalina: ok. 230 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 3h 20min

Zaurolandia to park dinozaurów w Rogowie, pomiędzy Bydgoszczą a Gnieznem. Koszalin od Zaurolandii dzieli odległość około 230 kilometrów, a dojazd samochodem zajmuje nieco ponad 3 godziny. Rodzinny Park Rozrywki w Rogowie to wiele dużych modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Na miejscu dostępny jest ponadto duży plac zabaw dla dzieci oraz labirynt. Swoją wiedzę na temat historii ziemi można poszerzyć odwiedzając wystawę skamielin. Dużą atrakcją dla najmłodszych jest ponadto możliwość przepłynięcia się rowerem wodnym, przejażdżka karuzelą lub zabawa na dmuchanym zamku.

Zobacz także:  Sarbinowo - atrakcje turystyczne, noclegi, dojazd

Zatorland – Park Ruchomych Dinozaurów

Adres: ul. Parkowa 7, 32-640 Zator
Odległość od Koszalina: ok. 650-750 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 8h

Pomimo znacznej odległości, nie nie wspomnieć o największym w Polsce parku dinozaurów w Zatorze. Wycieczkę do Zatorlandu z Koszalina należy jednak zaplanować na kilka dni. Szczególnie jeśli planujemy podróż z dziećmi. Zatorland jest położony w okolicach Oświęcimia w województwie małopolskim. Na jego terenie znajdują się ruchome dinozaury znacznych rozmiarów. Co więcej, dinozaury wydają realistyczne dźwięki, dlatego odwiedziny dinoparku w Zatorze na długo zapadają dzieciom w pamięci. Tym bardziej, że same dinozaury to zaledwie jedna z atrakcji czekających w Zatorlandzie na najmłodszych. Tuż przy głównym wejściu znajduje się duży lunapark, czyli wesołe miasteczko dla dzieci. Wstęp bez ograniczej praktycznie na wszystkie karuzele jest wliczony w cenę biletu do Zatorlandu. Warto zajrzeć również do parku z owadów oraz mitologii. W sprzedaży dostępne są bilety umożliwiające wstęp do wszystkich atrakcji w ciągu jednego dnia!

Zatorland, czyli park dinozaurów w Zatorze
Park Ruchomych Dinozaurów Zatorland w Zatorze koło Wadowic
Realiztyczny ruchomy dinozaur w parku dinozarów w Zatorze
Ruchomy dinozaur w Zatoland
Dinozaur w parku dinozaurów Zatorland
Ruchome dinozaury w Parku Dinozaurów w Zatorze
Bagna w Parku Dinozaurów Zatorland w Zatorze
Wesołe miasteczko w Parku Dinozaurów Zatorland
Diabelski młyn i kolejka górska w Zatorland

Od kiedy otwarte są parki dinozaurów?

Przed wizytą w którymś z przedstawionych parków dinozaurów, warto sprawdzić, w jakim okresie dana atrakcja jest czynna. Większość dinoparków działa sezonowo w okresie wiosenno-letnim. Większość jest otwierana w kwietniu bądź maju i działa do końca września. Nie jest to jednak regułą i są także takie, które można odwiedzać o każdej porze roku. Szczegółowe informacje o datach otwarcia dinoparków można znaleźć odwiedzając oficjalne strony internetowe lub profile w mediach społecznościowych prowadzone przez poszczególne parki.

Jesteśmy pewni, że nasz artykułów pomógł znaleźć odpowiedź na pytanie o parki dinozaurów położone najbliższej Koszalina. Jeśli mieszkasz w Koszalinie i szukasz artykułów o podobnej tematyce, z pewnością znajdziesz je na łamach portalu KoszalinCity.pl. W dziale atrakcje w Koszalinie przedstawiamy najciekawsze miejsca i atrakcje na terenie naszego miasta. Z kolei dział turystyka jest odpowiednim, do znalezienia inspiracji wycieczkowych. Opisujemy w nim ciekawe atrakcje turystyczne nie tylko naszego regionu, ale i w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju!

Zobacz także:  Mielno, czyli atrakcje w Mielnie, Unieściu i okolicach
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl