Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Zoo w Koszalinie lub okolicach – gdzie jest najbliższe?

Zoo w Koszalinie

Jeśli chodzi o listę atrakcji w Koszalinie, niestety nie znajdziesz na niej Ogrodu Zoologicznego. W okolicy jest jednak kilka Mini Zoo, a pod Słupskiem, w Dolinie Charlotty, znajduje się nieco większe Zoo Charlotta. Chcąc jednak zobaczyć słonia, nosorożca lub lwa, będziesz musiał wybrać się do Zoo w Poznaniu, Gdańsku lub w Niemczech. Dobra informacja jest taka, że wycieczka do dużego ogrodu zoologicznego z Koszalina może być wyprawą jednodniową. Sprawdź, gdzie warto wybrać się do Zoo, mieszkając w Koszalinie.

Zoo w Koszalinie

Na wstępie warto wspomnieć o tym, że w archiwach można znaleźć wzmianki o planach budowy dużego Zoo w Koszalinie. Już w latach 70-tych ubiegłego wieku budowę ogrodu zoologicznego z prawdziwego zdarzenia planowano na zalesionych terenach Góry Chełmskiej. Gdyby wówczas plany udało się zrealizować, dziś Góra Chełmska z pewnością przyciągnęłaby do naszego miasta jeszcze więcej turystów przebywających w pobliskich miejscowościach nadmorskich. Ogród zoologiczny w połączeniu ze znajdującym się w pobliżu Góry Chełmskiej Aquaparkiem i Halą Widowiskowo-Sportową oraz licznymi szlakami pieszo-rowerowymi sprawiłby, że ta część miasta stałaby się z pewnością prawdziwym magnesem na turystów.

Niestety, planów z lat 70-tych dotyczących budowy Zoo w Koszalinie nigdy nie udało się zrealizować. Co prawda próbowano je reaktywować 20 lat później, rozważano zmianę lokalizacji na tereny znajdujące się w okolicach Jeziora Lubiatowo, jednak i ten projekt zakończył się niepowodzeniem. Czy w Koszalinie powstanie kiedyś Zoo z prawdziwego zdarzenia? To z pewnością niewykluczone. Wciąż wiele terenów należących do miasta pozostaje niezagospodarowanych. Tymczasem sprawdźmy, jakie mamy możliwości mieszkając w Koszalinie, chcąc wybrać się do ogrodu zoologicznego.

Zoo Charlotta koło Słupska – ogród zoologiczny najbliżej Koszalina

Adres: Dolina Charlotty Resort & SPA Strzelinko 14, 76-200 Słupsk
Odległość od Koszalina: ok. 78 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 1h 15min

Zoo Charlotta jest zlokalizowane w miejscowości Strzelinko koło Słupska. Ogród zoologiczny znajdujący się w Dolinie Charlotty jest tym znajdującym się najbliżej Koszalina. Z naszego miasta do zoo pod Słupskiem można dojechać w nieco ponad godzinę. To sprawia, że Koszalinianie najczęściej właśnie ten ogród zoologiczny wybierają jako cel jednodniowej, rodzinnej wycieczki. Co prawda nie zobaczysz tu lwa, słonia, żyrafy, czy też niedźwiedzia, jednak odwiedziny resortu z pewnością będą dużą przygodą szczególnie dla najmłodszych.

Zobacz także:  Wykrywacz metali na plaży - czy poszukiwania bez pozwolenia są legalne?

Lista mieszkańców Zoo w Dolinie Charlotty jest długa. Z pewnością wizytówką podsłupskiego ogrodu zoologicznego są żubry. Zobaczysz tutaj również kapibarę, zebrę równikową, wielbłąda dwugarbnego, gnu brunatne oraz makaka. Wśród ptaków, warto wymienić chociażby orlika krzykliwego, puchacza oraz emu. Dodatkową atrakcję stanowią znajdująca się na terenie ogrodu zoologicznego motylarnia. W Dolinie Charlotty znajduje się również fokarium z cyklicznie odbywającymi się pokazami, a także istnieje możliwość przejażdżki na koniach i kucykach.

W Zoo Charlotta czeka również wiele atrakcji dla najmłodszych. Tuż przy wejściu znajduje się Kraina Bajek, w której można zobaczyć m.in. chatkę baby-jagi, domek siedmiu krasnoludków oraz babci z bajki o czerwonym kapturku. W centralnej części zoo znajduje się duży, piaszczysty plac zabaw. Z kolei Wodne Safari to możliwość przepłynięcia się statkiem wokół 10 sztucznych wysp znajdujących się na terenie parku.

Mini Zoo w Kołobrzegu, czyli Park Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie

Adres: Wycieczkowa 9, 78-100 Zieleniewo
Odległość od Koszalina: ok. 48 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 30min

Parki Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie jest uważany za jedną z największych atrakcji dla dzieci w okolicach Kołobrzegu. Jest on oddalony zaledwie 48 kilometrów od Koszalina, a trasę samochodem można pokonać w około pół godziny. Na terenie Zieleniewskiego Parku Rozrywki znajduje się wiele atrakcji, w tym Mini Zoo. Dużą zaletą parku zoologicznego jest możliwość bezpośredniego pogłaskania i nakarmienia wielu zwierząt. Pod Kołobrzegiem można zobaczyć między innymi szopa pracza, lamy, strusie, koczkodana zielonego oraz świnkę wietnamską. Dodatkową atrakcję z pewnością stanowi stadnina umożliwiająca przejażdżkę na koniach.

Mini Zoo w Sporyszu

Adres: Sporysz 8, 77-304 Sporysz
Odległość od Koszalina: ok. 74 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 1h

Mini Zoo w Sporyszu jest zlokalizowane bezpośrednio przy drodze krajowej numer 25. Jest to jedna z głównych dróg, którymi obecnie podróżują do nadmorskich miejscowości zlokalizowanych koło Koszalina turyści z wielu regionów południowej i wschodniej części Polski. Z pewnością mijałeś Mini Zoo w Sporyszu, jeśli kiedykolwiek pokonywałeś trasę łączącą Koszalin z autostradą A1 – kameralny Ogród Zoologiczny jest zlokalizowany naprzeciwko Zajazdu Ostoja.

Zobacz także:  Wesołe miasteczko w Koszalinie lub okolicach - gdzie jest najbliższy lunapark?

W Mini Zoo w Sporyszu można zobaczyć wiele ciekawych zwierząt, a wizyta z pewnością będzie dużą przygodą, szczególnie dla najmłodszych. Mieszkańcami Mini Zoo są między innymi lamy, strusie, daniele, muflony, jelenie, kuce oraz kozy. W Sporyszu można zobaczyć również ptactwo ozdobne i gospodarskie. Wizyta w Mini Zoo w Sporyszu jest również dobrym pomysłem na postój podczas dłuższej podróży nad morze lub też drogi powrotnej z wakacji. W Zajeździe Ostoja znajdującym się po przeciwnej stronie drogi DK25 można skosztować smacznych dań, a nawet zakupić świeżo wypieczony chleb wiejski.

Mini Zoo Sporysz niedaleko Koszalina
Wejście do Mini Zoo w Sporyszu przy Zajeździe Ostoja
Zajazd Ostoja przy Mini Zoo w Sporyszu
Zajazd Ostoja w Sporyszu znajduje się po przeciwnej stronie ulicy
Kozy w Mini Zoo w Sporyszu
W Mini Zoo w Sporyszu można zobaczyć wiele gatunków zwierząt

Zoo w Gdańsku

Adres: Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk
Odległość od Koszalina: ok. 192 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 2h 37min

Zoo w Gdańsku jest dużym ogrodem zoologicznym najbliższej zlokalizowanym od Koszalina. Na liście mieszkańców Zoo w Gdańsku-Oliwie można zobaczyć wiele unikalnych gatunków zwierząt z całego świata. Wśród nich największą popularnością cieszą się lwy angolskie, tygrysy amurskie, pantery perskie, krokodyle nilowe, orangutany, szympansy, słonie indyjskie i afrykańskie, a także żyrafy. Tych zwierząt nie zobaczysz w żadnym zoo bliżej Koszalina.

Obecnie pokonanie trasy samochodem z Koszalina do Gdańska zajmuje około 2,5 godziny. Z tego powodu, mieszkając w Koszalinie, warto rozważyć nawet jednodniową wycieczkę do gdańskiego zoo. Ogród Zoologiczny w Gdańsku jest uważany za jeden z najatrakcyjniejszych i najlepiej zagospodarowanych w Polsce.

Nowe Zoo w Poznaniu

Adres: ul. Krańcowa 81, 61-048
Odległość od Koszalina: ok. 240 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 3h 30min

Słonie, nosorożce, niedźwiedzie i lwy – to tylko niektóre ze zwierząt, które można zobaczyć w Nowym Zoo w Poznaniu. Pomimo odległości dzielącej Koszalin i Poznań, to właśnie odwiedziny poznańskiego Ogrodu Zoologicznego gwarantują równie dużo atrakcji, co wizyta w Gdańsku. Zoo w Poznaniu jest wciąż rozbudowywane, a lista stałych mieszkańców powiększa się z roku na rok. Ponadto na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się wiele dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Wizyta w poznańskim Zoo może być dobrym pomysłem na weekendowy wypad z całą rodziną.

Słonie w Zoo Poznań
W poznańskim ogrodzie zoologicznym można zobaczyć m.in. słonie
Niedźwiedź w poznańskim ogrodzie zoologicznym
W poznańskim Zoo mieszkają także niedźwiedzie, które można zobaczyć z bardzo bliska
Przejażdżka kolejką w poznańskim ogrodzie zoologicznym
Poznańskie Zoo jest tak duże, że kursuje po nim kolejka zatrzymująca się na czterech stacjach

Papugarnia w Koszalinie

Adres: Połczyńska 73, 75-811 Koszalin

Na terenie Koszalina istnieje miejsce, w którym można zobaczyć egzotyczne zwierzęta, a właściwie papugi z wielu regionów świata. Działająca od wielu lat papugarnia w Koszalinie jest zlokalizowana w południowej części miasta, przy ulicy Połczyńskiej. Papugi w papugarni latają zupełnie swobodnie, co daje możliwość zobaczenia ich z bliska. Na liście mieszkańców koszalińskiej papugarni znajduje się wiele gatunków papug. Wśród nich jest między innymi Kakadu Alba, Aleksandretta Wielka, Ara Marakana oraz Żako Kongijskie. Wizyta w Papugarni w Koszalinie może być pewną alternatywą dla osób chcących zobaczyć egzotyczne zwierzęta z bliska w naszym mieście.

Papugarnia w Koszalinie
Papugarnia w Koszalinie to miejsce w którym można zobaczyć wiele gatunków papug

Wycieczka z Koszalina do Zoo w Niemczech

Wraz z oddaniem do użytku Drogi Krajowej S6, wielu mieszkańców północno-zachodniej części Polski coraz częściej decyduje się na spędzenie wolnego czasu w Niemczech. Jeśli chodzi o zoo zlokalizowane blisko granicy Polski z Niemcami, z pewnością nie ma na co narzekać. Do kilku ogrodów zoologicznych w Niemczech można dojechać samochodem z Koszalina zaledwie w ciągu około 3 godzin. Co więcej – dwa z nich to ogrody zoologiczne uważane za jedne z najbardziej atrakcyjnych w Niemczech. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się z Koszalina do Zoo w Eberswalde lub w Berlinie.

Zobacz także:  Park dinozaurów w okolicach Koszalina - który jest najbliżej?

Zoo Eberswalde pod Berlinem

Adres: Am Wasserfall 1, 16225 Eberswalde, Niemcy
Odległość od Koszalina: ok. 265 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 2h 45min

Zoo w Eberswalde pod Berlinem jest zlokalizowane zaledwie 70 kilometrów od przejścia granicznego w Kołbaskowie koło Szczecina. Ogród zoologiczny w Eberswalde jest na tyle popularny wśród Polaków, że na oficjalnej stronie internetowej zdecydowano się udostępnić polską wersję językową informacji. A lista zwierząt zamieszkujących pod berlińskie zoo jest naprawdę długa. Wśród najbardziej egzotycznych gatunków można z pewnością wymienić lwy, gepardy, lamparty, tygrysy, serwale oraz gigantyczne węże.

Eberswalde Zoo pod Berlinem w Niemczech
Główne wejście do Eberswalde Zoo pod Berlinem
Zwiedzanie Eberswalde Zoo pod Berlinem
Eberswalde Zoo w okolicach Berlina to dostkonałe miejsce na wycieczkę z dziećmi
Eberswalde Zoo cennik biletów wstępu
Cennik biletów do Eberswalde Zoo pod Berlinem

Zoo w Berlinie (Tierpark Berlin)

Adres: Am Tierpark 125, 10319 Berlin, Niemcy
Odległość od Koszalina: ok. 309 km
Czas dojazdu samochodem: ok. 3h 15min

Ogród Zoologiczny w Berlinie jest najstarszym, a zarazem najpopularniejszym zoo w Niemczech. Co więcej – z pewnością zasługuje na miano jednego z najlepszych ogrodów zoologicznych w całej Europie. Można tu zobaczyć na żywo wiele unikalnych gatunków zwierząt, a wśród nich i takie zagrożone wyginięciem. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszą się pandy wielkie oraz najstarszy na świecie żyjący w zoo goryl. Zoo w Berlinie jest zlokalizowane w centrum miasta, a dojazd z Koszalina samochodem zajmuje nieco ponad 3 godziny.

Zachęcamy do odwiedzin działu “Atrakcje w Koszalinie” znajdującego się na łamach naszego serwisu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl