Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Likwidacja Tesco w Koszalinie – kiedy i jaki sklep go zastąpi?

Tesco w Koszalinie - likwidacja sklepu w CH Forum (Atrium)

Już wkrótce sklep Tesco w Koszalinie zostanie zlikwidowany. Ostatnim dniem działalności marketu mieszczącego się w galerii handlowej Forum w Koszalinie będzie prawdopodobnie dzień 26 października 2021 roku. Sam program redukcji etatów rozłożono w czasie do 2022 roku. Likwidacja Tesco w Koszalinie jest związana z decyzją o wycofaniu się z polskiego rynku brytyjskiej marki i przejęciu sklepów przez duńską firmę Salling Group, właściciela sieci Netto.

Wiele sklepów Tesco działających na terenie całej Polski zmieni szyld na Netto, jednak koszaliński market czeka inna przyszłość. Sklep Tesco w Koszalinie znalazł się na liście placówek przewidzianych ostatecznie do zamknięcia. Decyzja została podjęta prawdopodobnie m.in. przez dużą powierzchnię koszalińskiego Tesco, który jest zlokalizowany na parterze centrum handlowego Forum. Sklepy Netto prowadzą sprzedaż na znacznie mniejszych powierzchniach handlowych. Większość sklepów, również sklepy Netto w Koszalinie, to sklepy wolnostojące z własnym parkingiem.

Tesco Koszalin Forum

Co zamiast Tesco w Koszalinie?

Wielu mieszkańców naszego miasta zastanawia się jaki sklep zastąpi Tesco w centrum handlowym Forum (dawniej Atrium). Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że będzie to Kaufland. Przez pewien czas spekulowano, że może to być Carrefour, jednak sieć również podjęła decyzję o wycofaniu się z Polski. Obecnie właściciel marki poszukuje nabywcy na sieć francuskich marketów działających na terenie naszego kraju. Często wspomina się również o markecie Auchan, który mógłby zastąpić Tesco w Koszalinie. Sklepy Auchan oferują podobny asortyment do Tesco, a ich powierzchnia jest przybliżona. Na ostateczną odpowiedź na pytanie o to, jaki sklep zastąpi Tesco w Forum, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Likwidacja Tesco w Koszalinie

Wyprzedaże w Tesco w Koszalinie

Przed ostateczną datą zamknięcia sklepu Tesco w Koszalinie z pewnością będzie można liczyć na duże wyprzedaże. Już jakiś czas temu mieszkańcy Koszalina mogli zakupić wiele produktów ze zniżką sięgającą nawet 90 procent, kiedy podjęto decyzję o zmniejszeniu powierzchni marketu. Przecenami objęto wówczas mnóstwo produktów spożywczych oraz przemysłowych. Na podobne promocje będzie na pewno można liczyć przed ostateczną likwidacją sklepu. Niemniej wielu klientom, przyzwyczajonym do zakupów w koszalińskim Tesco, będzie z pewnością brakowało popularnej, brytyjskiej marki w naszym mieście. Marka była najczęściej doceniana m.in. za liczne promocje, niskie ceny oraz przejrzysty program Tesco Clubcard, premiujący stałych klientów.

Likwidacja sklepu Tesco w Koszalinie i całkowita wyprzedaż towaru

Aktualizcja (18.09.2021): Pierwsze oficjalne plakaty informujące o likwidacji sklepu i wyprzedaży towary w Tesco pojawiły się w koszalińskim markecie w sobotę 18 września 2021 roku. Początkowo rabaty na wyprzedawane towary będą wynosiły prawdopodobnie do 20 procent. Wraz ze zbliżającą się datą likwidacji marketu, z pewnością będzie można liczyć na jeszcze większe obniżki. Niestety w markecie z półek zniknęły już książki oraz znaczna większość ubrań.

Koszalińskie Tesco zamyka się

Markety spożywcze w Koszalinie

Stali klienci Tesco z pewnością nie będą mogli narzekać na wybór spośród innych marketów spożywczych działających na terenie Koszalina. W naszym mieście swoje placówki ma bowiem wiele marek, a sklepy działające pod popularnymi szyldami są praktycznie w każdej dzielnicy. Najwięcej marketów mają w Koszalinie sieci Lidl i Biedronka. Zakupy spożywcze można zrobić ponadto w sklepach POLOMarket, Netto, Kaufland, Stokrotka (galeria handlowa EMKA) oraz Dino. Wraz z rozwojem miasta, sieć marketów spożywczych się rozrasta, a sklepy powstają w nowych lokalizacjach. Mieszkańcy z pewnością nie będą mogli narzekać na brak miejsc, w których można zrobić zakupy w Koszalinie.

Zobacz także:  Sklepy JYSK w Koszalinie - gdzie są zlokalizowane?
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Uwaga, materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl