Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Bezpieczne Ferie 2022, czyli ferie zimowe dla dzieci w Koszalinie

Bezpieczne Ferie w Koszalinie - harmonogram ferii w mieście dla dzieci

Ferie zimowe to dwutygodniowy okres, w którym dzieci mogą odpocząć od obowiązków szkolnych. Przerwa zimowa jest krótszym odpowiednikiem wakacji, który oddziela dwa semestry nauczania w każdym roku szkolnym. To wtedy w wielu miastach odbywają się akcje, mające zapewnić dzieciom odpowiednią ilość atrakcji. Również w Koszalinie są organizowane ferie pod hasłem “Bezpieczne ferie w Koszalinie”. Kiedy wypadają ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim w 2022 roku? Czym są “Bezpieczne ferie w Koszalinie”? Jakie atrakcje przygotowano na ferie dla dzieci w tym roku? Sprawdzamy!

Kiedy wypadają ferie w Koszalinie w 2022 roku?

Ferie w Koszalinie w 2022 roku wypadają w dniach od 31 stycznia do 13 lutego. To wówczas ferie zimowe wypadają dla uczniów z województwa zachodniopomorskiego. W tym samym czasie wolne od szkoły mają również uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. Co roku termin ferii zimowych jest inny i jest on ustalany przez Ministra Edukacji Narodowej. Informacja o wyznaczonym terminie ferii pomiędzy semestrami jest publikowana z odpowiednim wyprzedzeniem, mniej więcej w połowie roku kalendarzowego.

Na czym polega akcja “Bezpieczne ferie w Koszalinie”?

W czasie przerwy zimowej wiele miast przygotowuje atrakcje dla dzieci. Najczęściej akcje odbywają się pod hasłami związanymi z bezpieczeństwem najmłodszych. Również w Koszalinie organizowana jest akcja “Bezpieczne ferie 2022”. To wówczas w koszalińskich kinach, teatrach, bibliotekach, czy też na basenach organizowane są wydarzenia, które mają zaciekawić najmłodszych.

Zobacz także:  Młodzi i Film, czyli Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych w 2022 roku

Bezpieczne ferie 2022 w Koszalinie – atrakcje

Lista atrakcji dla dzieci organizowanych w ramach akcji “Bezpieczne ferie 2022 w Koszalinie” jest bardzo długo. Harmonogram obejmuje m.in. warsztaty w CK105, projekcie kinowe, czy też spektakle teatralne dla najmłodszych. Na brak zajęć podczas ferii z pewnością nie mogą narzekać ci, którzy lubią spędzać czas w wodzie. Poniżej prezentujemy listę najciekawszych atrakcji przygotowanych w ramach akcji “Bezpieczne ferie w Koszalinie”.

Lodowisko na rynku w Koszalinie

Największą atrakcją tegorocznej akcji “Bezpieczne ferie 2022” jest z pewnością lodowisko w Koszalinie. Sztuczne lodowisko powstało na rynku staromiejskim tuż przed koszalińskim Urzędem Miejskim. Lodowisko na rynku przed Ratuszem jest czynne od 29 stycznia do 27 lutego 2022 roku. Do 12 lutego można z niego korzystać bezpłatnie codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00 wieczorem. Od 13 lutego będzie otwarte w godzinach od 13:00 do 20:00 wieczorem. Z szacunków Urzędu Miejskiego w Koszalinie wynika, że lodowisko może przyciągnąć nawet 12 tysięćy osób.

Półkolonie w Klubach Osiedlowych

Jednym ze sposobów na spędzenie ferii w Koszalinie jest wybranie się na półkolonie organizowane przez Kluby Osiedlowe. A tych w naszym mieście działa kilka. W akcji udział bierze Klub Kanion, Centrum Rozrywki “Na pięterku”, Klub “Na Skarpie” oraz Klub “Bałtyk”.

Projekcie filmów w kinie Kryterium (CK105)

W kinie Kryterium można podczas ferii obejrzeć filmy dla dzieci. Kilkukrotnie odbędą się projekcie filmów “Gwiazdka Klary Muu” oraz “Jak ocalić smoka”. Cena biletu dla dzieci to tylko 1 złoty.

Warsztaty artystyczne w Centrum Kultury 105

Centrum Kultury 105 w Koszalinie organizuje ponadto warsztaty artystyczne, taneczne, plastyczne oraz wokalne.

Przedstawienie teatralne w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

Dobrym sposobem na spędzenie ferii zimowych jest również wybranie się do teatru w Koszalinie. W czasie tegorocznej przerwy międzysemestralnej uczniowie mogą zobaczyć w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym spektakl “Strażniczka magicznego lasu” oraz “Królewna Dobromiła”.

Zobacz także:  Festyn strażacki z okazji Dnia Dziecka w Koszalinie

Spotkania i warsztaty w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje w czasie ferii spotkania autorskie, warsztaty oraz zabawy. Dzieci będą mogły uczestniczyć ponadto w spotkaniu z Policją.

Wizyta w Muzeum w Koszalinie

Ferie to doskonała okazja na odwiedzenie Muzeum w Koszalinie. To wówczas najmłodsi będą mogli bez opłat zobaczyć eksponaty w salach wystawowych oraz skorzystać z pracowni edukacyjnej muzeum.

Zajęcia w Pałacu Młodzieży

Mnóstwo atrakcji podczas ferii zimowych czeka na dzieci w Pałacu Młodzieży. To właśnie tam odbędą się zajęcia plastyczne, muzyczne oraz wiele innych warsztatów.

Zajęcia na basenie miejskim

W dniach od 29 stycznia do 13 lutego 2022 roku dzieci mogą korzystać z basenu przy ulicy Głowackiego, płacąc za wstęp jedynie symboliczną złotówkę.

Aqua Ferie w Parku Wodnym w Koszalinie

Wiele ciekawych wydarzeń czeka na najmłodszych również w Parku Wodnym w Koszalinie. Aquapark przygotował specjalny harmonogram zajęć, który uwzględnia m.in. naukę pływania, saunarium dla dzieci, egzamin na kartę pływacką, a nawet warsztaty nurkowania.

Jak spędzić ferie zimowe w Koszalinie?

Jesteśmy pewni, że nasz artykuł pomógł w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: Jak spędzić ferie zimowe w Koszalinie. Przedstawiliśmy atrakcje, które w tym roku czekają na dzieci, zgodnie z harmonogramem opublikowanym na łamach oficjalnego serwisu Urzędu Miejskiego w Koszalinie. To właśnie pod adresem koszalin.pl/[…]/bezpieczne-ferie-2022 można znaleźć szczegółowe informacje na temat akcji “Bezpieczne ferie 2022”. Zachęcamy również do odwiedzenia działu atrakcje w Koszalinie, który znajduje się na łamach naszego portalu. Przedstawiamy tam m.in. kina, teatry, a także sale zabaw i małpie gaje w Koszalinie. Wśród wszystkich propozycji spędzenia wolnego czasu podczas ferii w naszym mieście, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swoich dzieci.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl