Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

DPS Koszalin, czyli Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie

DPS Koszalin - Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie

Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie od wielu lat niesie pomoc na rzecz lokalnej społeczności. Jak w każdym mieście, DPS “Zielony Taras” pełni bardzo ważną funkcję pomagając tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Pracownicy DPS nie tylko wspierają osoby starsze i samotne, ale przede wszystkim na wiele sposobów aktywizują seniorów. Gdzie jest zlokalizowany Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie? W jaki sposób pracownicy DPS Koszalin pomagają mieszkańcom? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej “Zielony Taras” w Koszalinie?

Dom Pomocy Społecznej “Zielony Taras” w Koszalinie jest zlokalizowany przy ulicy Leonida Teligi 4. DPS Koszalin znajduje się w północnej części miasta, w niewielkiej odległości od węzła na drodze ekspresowej S6, gdzie krzyżuje się ona z ulicą Morską (część trasy S11). Do koszalińskiego Domu Opieki Społecznej można dojechać od strony ulicy Franciszkańskiej. DPS jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Nr 8 im. Tadeusza Kościuszki. Spoglądając od strony ulicy Morskiej, budynek znajduje się tuż za szkołą. Będąc na ulicy Leonida Teligi, nie sposób przeoczyć zagospodarowane, obsadzone kwiatami wejście.

Kontakt z DPS Koszalin

Kontakt z Domem Pomocy Społecznej w Koszalinie jest możliwy na kilka sposobów. Placówkę można odwiedzić osobiście i uzyskać wszelkie informacje na miejscu. Z kolei numer telefonu do DPS Koszalin to 947170890. Dostępny jest również adres e-mail dps@dpskoszalin.pl, a także strona internetowa, na której można znaleźć formularz kontaktowy. Oficjalna strona internetowa DPS w Koszalinie znajduje się pod adresem dpskoszalin.pl.

Zobacz także:  Szpital Koszalin, czyli Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

Dom Pomocy Społecznej “Zielony Taras” w Koszalinie – krótka charakterystyka

Historia Domu Pomocy Społecznej “Zielony Taras” w Koszalinie sięga 2014 roku. To wówczas podjęto decyzję o jego utworzeniu na terenie miasta. Rok później, tuż przed okresem wakacyjnym, DPS Koszalin rozpoczął swoją działalność. Jego siedzibą stał się budynek bursy, który został w odpowiedni sposób zaadaptowany nakładem kilkunastu milionów złotych. Na jego terenie znajdują się pokoje z łazienkami, aneks kuchenny, pokoje zajęciowe oraz terapeutyczne, sala rehabilitacyjna, stołówka, a nawet pokój do muzykoterapii oraz kaplica. Całość uzupełnia zagospodarowany ogród wokół budynku. Obecnie struktury koszalińskiego “Zielonego Tarasu” obejmują również następujące działy.

Dzienny Dom Pogodna Jesień “Senior+”

Dom dla seniorów “Senior+” nosił niegdyś nazwę “Pogodna Jesień Senior – Wigor”. W dziennych domach pomocy seniorzy mogą otrzymać wsparcie w wielu zakresach. Pensjonariusze mogą liczyć na ciepły posiłek, skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych lub uczestniczyć w zajęciach aktywizacyjnych. Dom seniora w Koszalinie dysponuje miejscem dla 30 osób.

Dzienny Dom Pomocy “Złoty Wiek”

Dom seniora “Złoty Wiek” w Koszalinie pełni podobną funkcję od domu “Pogodna Jesień Senior+”. Placówka dysponuje miejscem również dla 30 osób w podeszłym wieku. Z jego usług korzysta wiele osób będących mieszkańcami naszego miasta. Wysoki poziom niesionej pomocy jest gwarantowany przez wykwalifikowaną kadrę o wielu specjalnościach.

Klub Senior+

Klub Senior+ w Koszalinie mieści się przy ulicy Łużyckiej 32 w południowo-zachodniej części miasta. To miejsce, w którym osoby starsze mogą uczestniczyć w wielu zajęciach aktywizujących. Koszaliński klub Senior+ jest czynny od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Może z niego korzystać 20 osób w wieku powyżej 60 lat.

Pomoc w Koszalinie

Warto wiedzieć, że DPS Koszalin wprowadził usługę teleopieki. Mogą ją bezpłatnie otrzymać seniorzy w wieku powyżej 75 lat. Dzięki telepiece seniorzy mają zapewniony całodobowy monitoring, a także mogą liczyć na wsparcie odpowiednich służb, w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Seniorom pomagają m.in. lekarze, pogotowie ratunkowe, straż miejska, straż pożarna oraz policja. Warto wspomnieć, że sposobem na uzyskanie pomocy w Koszalinie jest także Dom Miłosierdzia Bożego. Na pomoc można również liczyć, kontaktując się CUS Koszalin. Z kolei osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego mogą również skontaktować się z infolinią Środkowopomorskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie. Więcej informacji o instytucjach działających w Koszalinie, można znaleźć w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu.

Zobacz także:  Starostwo Powiatowe w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl