Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Jak dojechać z Koszalina do Kołobrzegu, czyli autobus i pociąg Koszalin-Kołobrzeg

Dojazd Koszalin-Kołobrzeg, czyli pociąg i autobus z Koszalina do Kołobrzegu

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych nad Bałtykiem. Szeroka plaża, molo, latarnia morska i mnóstwo innych atrakcji corocznie przyciąga do Kołobrzegu wielu turystów. Kołobrzeg w sezonie letnim, jak i poza nim, równie chętnie odwiedzają mieszkańcy Koszalina. Ponadto sam Koszalin jest często miejscem przesiadkowym dla podróżnych. Jak dojechać z Koszalina do Kołobrzegu? Ile czasu zajmuje podróż? Który środek transportu jest najwygodniejszy na trasie Koszalin-Kołobrzeg? Sprawdzamy!

Pociąg z Koszalina do Kołobrzegu

Z Koszalina do Kołobrzegu najwygodniej dojechać pociągiem. Obydwie stacje dzielą jedynie 42 kilometry. Pociągi relacji Koszalin-Kołobrzeg kursują bardzo często, a w sezonie wakacyjnym częstotliwość ich kursowania jest jeszcze większa. Z Koszalina odjeżdża wiele bezpośrednich pociągów do Kołobrzegu, a czas przejazdu zajmuje średnio od 40 do 50 minut. Za bilet na przejazd pociągiem na trasie Kołobrzeg-Koszalin zapłacimy od 9 złotych (TLK/PolRegio).

Aktualny rozkład jazdy oraz cennik biletów na pociąg Koszalin-Kołobrzeg można znaleźć na stronie pkp.pl. Również tam można zarezerwować bilet online. Przy okazji wspomnijmy, że bilet na pociąg warto wykupić online, aby uniknąć stania w długiej kolejce do tradycyjnej kasy na dworcu PKP w Koszalinie. W sezonie wakacyjnym często tworzą się bowiem długie kolejki turystów, dla których Koszalin jest miejscem przesiadki podczas dojazdu również do innych miejscowości nadmorskich, takich jak Mielno, czy też Ustronie Morskie.

Autobus z Koszalina do Kołobrzegu

Alternatywą dla pociągu jest dojazd autobusem z Koszalina do Kołobrzegu. A tych z dworca PKS mieszczącego się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej odjeżdża w sezonie bardzo dużo. Usługi transportu autobusowego na trasie Koszalin-Kołobrzeg świadczy wiele firm, zarówno koszaliński PKS, jak i prywatnych przewoźników. Podróż autobusem z Koszalina do Kołobrzegu trwa przeciętnie od 50 do 60 minut. Za bilet zapłacimy od 13 złotych za osobę. Z połączeń autobusowych korzysta również wielu turystów chcących dotrzeć do innych miejscowości nadmorskich, do których nie dojeżdżają pociągi, takich jak np. Sarbinowo, Chłopy, Gąski, czy też Łazy

Zobacz także:  USC Koszalin, czyli Urząd Stanu Cywilnego w Koszalinie

Dojazd samochodem z Koszalina do Kołobrzegu

Dla zmotoryzowanych najwygodniejszym sposobem dotarcia z Koszalina do Kołobrzegu jest dojazd własnym samochodem. Od momentu oddania do użytku drogi S6, dojazd samochodem do Kołobrzegu jest bardzo szybki. Odległość, jaka dzieli dwie miejscowości, wynosi około 40 kilometrów, a dojazd zajmuje około 45 minut. Jeśli podróżujesz w kilka osób i nie posiadasz własnego samochodu, być może optymalne cenowo będzie skorzystanie z usług firm prywatnych świadczących usługi przewozu osób. A tych w Koszalinie działa co najmniej kilka.

Taxi z Koszalina do Kołobrzegu

Wygodnym, aczkolwiek najdroższym sposobem dojazdu z Koszalina do Kołobrzegu, jest skorzystanie z usług firm taksówkarskich. TAXI Koszalin to kilka dużych korporacji. Jeden z największych postojów taksówkarskich w naszym mieście, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP. Dojazd TAXI z Koszalina do Kołobrzegu zajmuje około 40-50 minut. Przejazd na tej trasie kosztuje minimum 150 złotych (a często znacznie więcej).

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je na łamach naszego portalu. Przejeżdżając przez nasze miasto, warto zajrzeć do działu atrakcje w Koszalinie. To właśnie tam dowiesz się, co warto zobaczyć w Koszalinie. Z kolei dział turystyka to miejsce, w którym znajdziesz informacje m.in. na temat najlepszych plaż w okolicach Koszalina i innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl