Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Koszalin Power Center – kiedy otwarcie? Jakie sklepy znajdą się na terenie nowego parku handlowego w Koszalinie?

Koszalin Power Center - nowe centrum handlowe w Koszalinie

Już wkrótce mieszkańcy Koszalina i okolic będą mogli robić zakupy w nowym centrum handlowych powstających w północnej części miasta. Koszalin Power Center to nowoczesny park handlowy, na którego terenie swoją działalność zapowiadają m.in. sklep budowlany Leroy Merlin. Meble Agata oraz Lidl. Kompleks handlowy będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w naszym regionie. Jaki będzie adres Koszalin Power Center? Kiedy inwestycja będzie gotowa? Jakie sklepy znajdną się na terenie koszalińskiego Power Center? Sprawdzamy!

Gdzie będzie zlokalizowane Koszalin Power Center?

Koszalin Power Center, nowe centrum handlowe w Koszalinie będzie zlokalizowane tuż przy drodze ekspresowej S6 i zjeździe na ulicę Władysława IV. Wraz z Vendo Park, jest to już kolejna duża inwestycja powstająca północnej części miasta. Całość będzie działała w formule tzw. retail parku. Oznacza to, że każdy ze sklepów będzie miał oddzielne wejście z zewnątrz. Całość dopełni duży parking dla ponad tysiąca samochodów. Wygodny dojazd, nie tylko z Koszalina, ale i całego regionu, z pewnością sprawi, że park handlowy będzie tłumnie odwiedzany przez klientów.

Ponadto KPC będzie zlokalizowane najbliżej polskiego wybrzeża, spośród wszystkich galerii handlowych działających w Koszalinie. To z pewnością sprawi, że sklepy będą chętnie odwiedzane również przez turystów tłumnie wypoczywających w Mielnie, Sarbinowie, Chłopach, Łazach, czy też innych miejscowościach nadmorskich w okolicach Koszalina.

Koszalin Power Center w liczbach

Koszalin Power Center będzie największym parkiem handlowym działającym na terenie Koszalina. Łączna powierzchnia brutto budynów wyniesie 38 tys. metrów kwadratowych, a ich kubatura 88 tys. metrów sześciennych. Klienci będą mogli robić zakupy w jednym z 32 lokali handlowo-usługowych, a także zaparkować swój samochód na parkingu mogącym pomieścić jednocześnie nawet 1100 pojazdów. W promieniu 30 minut dojazdu do centrum znajdzie się 269 tysięcy mieszkańców regionu.

Zobacz także:  Sklepy Pepco w Koszalinie - gdzie są zlokalizowane?

Jakie sklepy będą działały na terenie Power Center w Koszalinie?

Na terenie nowego parku handlowego Koszalin Power Center w Koszalinie swoją działalność zapowiada market budowlany Leroy Merlin. Będzie to największy obiekt handlowy zlokalizowany na terenie nowej inwestycji. Jego powierzchnia wyniesie aż 12 tys. metrów kwadratowych. Leroy Merlin w Koszalinie będzie trzecim, dużym marketem budowlanym działającym w mieście. Z pewnością będzie stanowił konkurencję dla Castoramy oraz Bricomarche.

Drugim co do wielkości sklepem na terenie parku handlowego będzie salon meblowy Agata – jego powierzchnia wyniesie około 10 tys. metrów kwadratowych. Sklep Agata w Koszalinie będzie największym sklepem marki w promieniu wielu kilometrów. Na terenie parku handlowego powstanie również nowy sklep Lidl, a supermarket spożywczy będzie miał powierzchnię 2200 metrów kwadratowych. Lidl będzie się znajdował w centralnej części obiektu. Ponadto klienci będą mogli skorzystać z oferty restauracji typu drive-thru, a na wizualizacjach jest widoczna ponadto stacja benzynowa/myjnia.

Lista sklepów na Koszalin Power Center

Na chwilę obecną pełna lista sklepów, które będą otwarte na terenie koszalińskiego Power Center, nie jest niestety jeszcze znana. Do dyspozycji najemców pozostaje 30 lokali handlowych. Z pewnością wśród sklepów pojawią się znane marki odzieżowe oraz obuwnicze. Pojawiają się doniesienia, że wkrótce klienci będą mogli robić zakupy w nowym sklepie Sinsay, Cropp oraz House. Wspomina się również o dużych sklepach obuwniczych polskich marek. Nowy obiekt będzie stanowił konkurencję dla już istniejących galerii handlowych w Koszalinie: Forum oraz EMKA. Czy wobec tego wkrótce niektóre z popularnych marek znikną z istniejących już koszalińskich centrów handlowych? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Koszalin Power Center w Koszalinie
Na terenie Koszalin Power Center będzie działało kilkadziesiąt sklepów / źródło: Acteeum Group za acteeum.pl

Kiedy otwarcie Koszalin Power Center?

Otwarcie Koszalin Power Center zapowiadano na początek 2022 roku. Termin planowego otwarcia nowego centrum handlowego w Koszalinie został następnie przesunięty na ostatni kwartał 2022 roku. Z najnowszych informacji wynika, że Koszalin Power Center zostanie otwarte w pierwszej połowie 2023 roku. O pojawiających się doniesieniach na temat ewentualnych zmian planowanej daty otwarcia parku handlowego będziemy informować na bieżąco. Niemniej liczymy na to, że zakupy w wielu sklepach będzie można zrobić już na początku 2023 roku.

Zobacz także:  Sklepy 4F w Koszalinie

Kto jest wykonawcą inwestycji?

Wykonawcą inwestycji jest ACTEEUM Central Europe należąca do ACTEEUM GROUP. Międzynardowowa firma od lat działa na rynku deweloperskim oraz zarządzania nieruchomościami. Specjalizacją ACTEEUM jest rozwój centrów handlowych, a firma zajmuje się realizacją tego typu inwestycji kompleksowo. Budowa koszalińskiego parku handlowego będzie kolejną dużą, z pewnością udaną, inwestycją, która zagości w portfolio ACTEEUM.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, znajdziesz je na łamach naszego serwisu. W dziale zakupy w Koszalinie przedstawiamy charakterystykę sklepów i punktów usługowych działających na terenie miasta. W dziale znajdziesz m.in. artykuły na temat galerii handlowych w Koszalinie.

Źródło/zdjęcia: ACTEEUM GROUP / acteeum.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl